Alabama
Cory Callahan, Auburn High School, Auburn
Alaska
Amy Gallaway, West Valley High School, Fairbanks
Arizona
Barbara Hatch, Cactus Shadows High School, Cave Creek
Arkansas
Sonja Williams, Hall High School, Little Rock
California
Jennifer Rosebrook, Arcata High School, Arcata
Colorado
Bradley Johnson, ThunderRidge High School, Highlands Ranch
Connecticut
Theresa Vara-Dannen, University High School of Science & Engineering, Hartford
Delaware
Erin Sullivan, Cab Calloway School of the Arts, Wilmington
District of Columbia
Julian Hipkins, III, Capital City Public Charter School
Florida
Eric Johnson, Fivay High School, Hudson
Georgia
Thomas Wolff, South Forsyth High School, Cumming
Hawaii
Amy Perruso, Mililani High School, Mililani
Idaho
David Skinner, Bishop Kelly High School, Boise
Illinois
Joshua Bill, Waukegan High School, Waukegan
Indiana
Ashley Greeley, Harrison High School, West Lafayette
Iowa
Monte DeArmoun, Northwood-Kensett Junior/Senior High School, Northwood
Kansas
Carla Hibbs, Cheney High School, Cheney
Kentucky
Ron Adkisson, South Oldham Middle School, Crestwood
Louisiana
Jane Toomey, Warren Easton Charter High School, New Orleans
Maine
Marsha Newick, Frank Harrison Middle School, Yarmouth
Maryland
Mark Howell, Westlake High School, Waldorf
Massachusetts
Richard Houston, Harwich High School, Harwich
Michigan
Kelly Eddy, Livonia Churchill High School, Livonia
Minnesota
James Haney, Albert Lea High School, Albert Lea
Mississippi
Connie Lambert, Alcorn Central High School, Glen
Missouri
Eric Langhorst, South Valley Junior High School, Liberty
Montana
Bruce Wendt, Billings West High School, Billings
Nebraska
David Nebel, Lincoln Southeast High School, Lincoln
Nevada
Jennifer Chandler, Carson High School, Carson City
New Hampshire
Molly Stevenson, Exeter High School, Exeter
New Jersey
Jeanne DelColle, Burlington County Institute of Technology, Westampton
New Mexico
Stacy Moses, Sandia Preparatory School, Albuquerque
New York
Dana Robbins, Massapequa High School, Massapequa
North Carolina
Edward Dickson, Providence Day School, Charlotte
North Dakota
Kari Hall, Williston High School, Williston
Ohio
Joseph Foster, Waynesfield-Goshen High School, Waynesfield
Oklahoma
Jan McClaren, Claremore High School, Claremore
Oregon
Sol Joye, Neil Armstrong Middle School, Forest Grove
Pennsylvania
Elizabeth Lewis, Donegal High School, Mount Joy
Rhode Island
Lisa Johansen, Coventry High School, Coventry
South Carolina
Karen Ambrose, Ralph Chandler Middle School, Simpsonville
South Dakota
Mary Schmitz, Roosevelt High School, Sioux Falls
Tennessee
Barbara Marks, Watertown High School, Watertown
Texas
Robyn Elliott, RL Turner High School, Carrollton
Utah
Tabatha Mayne, Entheos Expeditionary Learning Academy, Kearns
Vermont
Robert MacLeod, Harwood Union High School, Duxbury
Virginia
Brian Heintz, West Springfield High School, Springfield
Washington
Steven Lawrence, Meridian High School, Bellingham
West Virginia
Cynthia Allred, Scott High School, Madison
Wisconsin
Margo Stewart, Oconto Falls High School, Oconto Falls
Wyoming
Cynthia Webb, University of Wyoming Lab School/Middle School, Laramie
Department of Defense Education Activity
Susan Payne, Alconbury Middle High School, Alconbury (UK)
U.S. Territories
Donald Mataese, Manu'a High School, American Samoa